You are currently viewing سرویس دوره ای لباسشویی ال جی

سرویس دوره ای لباسشویی ال جی

انجام سرویس دوره ای لباسشویی ال جی ( LG Washing Machine Periodic Service) در بازه زمانی هر ۶ماه در طول عمر لباسشویی ال جی تاثیر چشم گیری دارد و طول زمان سبب عمر بیشتر اجزا و قطعات لباسشویی می‌شود. این سرویس ها از خسارات احتمالی جلوگیری می‌کند.

سرویس دوره ای لباسشویی
سرویس دوره ای لباسشویی ال جی

انجام مراحل زیر در سرویس دوره ای لباسشویی ال جی هر یک سال یک بار الزامی میباشد

بستن شیر آب

ابتدا شیر آب مربوط به لباسشویی را می‌بندیم. در صورت کوتاه بودن شلنگ تخلیه و شیر ورودی آن ها را از محل خود جدا می کنیم.لباسشویی را به جلو آورده توجه داشته باشید ‌که جهت راحت تر جلو آمدن لباسشویی ابتدا جلوی دستگاه را کمی به بالا بلند کنید تا پایه های جلو از زمین جدا شده و سپس مقداری آب یا شیشه شوی به زیر پایه ها اسپری کنید.

سپس شلنگ آب سرد و گرم را از پشت دستگاه باز کرده و توری داخل شیر برقی را بیرون آورده و رسوب ها و شن و ماسه داخل آن را تمیز نمود و سپس آن را در محل خود قرار می‌دهیم.این شن ها ورودی شیر آب را مسدود می کنند و فشار آب ورودی در قسمت جا پودری را کاهش می دهند.

تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه

لباسشویی را به محل خود بر می‌گردانم. سپس جهت تمیز فیلتر خروجی، دریچه کوچکی که در پایین قرار دارد را باز کرده و سپس شلنگ کوچکی که در این قسمت تعبیه شده را در یک ظرف قرار داده، مقداری از آن آب و جرم خارج می‌شود.

با خالی شدن آب ته مانده دیگ، سپس دریچه فیلتر پمپ تخلیه را باز کرده و بیرون میکشیم .در صورت کثیف بودن آن را شسته و مجدد آن را وصل کنید.دقت داشته باشید که دریچه را کاملا به صورت صحیح در محل خود قرار دهید و به صورت محکم آن را ببندید.زیرا در غیر این صورت سبب نشت در زیر دستگاه می شود.

سرویس دوره ای لباسشویی ال جی
سرویس دوره ای لباسشویی ال جی
سرویس دوره ای لباسشویی ال جی
سرویس دوره ای لباسشویی ال جی

رسوب زدایی درام لباسشویی

جهت رسوب زدایی درام و داخل دیگ لباسشویی دو روش وجود د ارد که در سرویس دوره ای لباسشویی ال جی تاثیر بسزایی دارد

  • استفاده از مواد رسوب زدا که به صورت پودر یا قرص وجود دارند.
  • استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین

در هر دو روش مواد رسوب زدا را داخل درام دستگاه میریزیم و سپس لباسشویی را در صورت دارا بودن برنامه ( TCL (TOP CLEAN و در غیر این صورت دستگاه را در برنامه کتان روشن کرده زیرا در این برنامه آب تا دمای 90 درجه داغ می شود و در رسوب زدایی تاثیر بیشتری دارد.

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

برنامه شستشو TCL در سرویس دوره ای لباسشویی ال جی

این برنامه فقط جهت رسوب زدایی لباسشویی استفاده می گردد و کاربرد دیگری ندارد.این گزینه معمولا در قسمت آپشن های دستگاه با یک ستاره و یا نماد TUB CLEAN نمایش داده شده.جهت فعال کردن آن کافی است دستگاه را روشن کرده و فقط این کلید را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا علامت TCL بر روی نمایشگر نمایش داده شود.سپس مواد رسوب زدا را داخل دیگ دستگاه قرار می دهیم .درب دستگاه را بسته و کلید شروع به کار را می زنیم.

نکته : این برنامه نزدیک به دو ساعت طول می کشد.

ارور TCL در لباسشویی ال جی و نحوه رفع آن

TCL همان TUB CLEAN CYCLE است که یک یاد آوری کننده جهت رسوب زدایی و شستشوی دیگ لباس شویی می باشد .خطا ویا ارور نمی باشد .که حداقل هر 6 ماه یکبار با مواد رسوب زدا باید در دستگاه انجام گردد.

سوالات متداول FAQ

آیا با سرویس دوره ای لباسشویی ال جی سیاهی های دور لاستیک بر طرف می گردد؟

خیر.این سیاهی ها مربوط به قارچ رطوبتی می باشد و بر اثر خشک نکردن لاستیک دور درب در انتها به وجود می آید.که می توانید با اسپری آب و وایتکس بر روی آن مقداری از آن را از بین ببرید.

علت ماندن مقداری پودر در جا پودری چیست؟

این ایراد مربوط به فشار آب ورودی ساختمان و یا کثیف بودن فیلتر شیربرقی می باشد.که با سرویس دوره ای دستگاه توسط تکنسین مجموعه بر طرف می گردد.

علت بوی بد در داخل لباسشویی ال جی چیست؟

علت این موضوع برگشت بوی فاضلاب و یا سرویس نکردن به موقع لباسشویی می باشد زیرا باکتری ها و رسوبات باقیمانده در انتهای شستشو در داخل دیگ لباسشویی ته نشین می شود.با سرویس دوره ای 6 ماهه می توانیم از به وجود آمدن این ایراد جلوگیری کنیم.

نتیجه گیری

در پایان هر برنامه شستشو لاستیک دور درب دستگاه را با دستمال خشک نمایید. در ا‌ثر دستگاههایی که این عمل انجام نمی‌شود لاستیک قارچ رطوبتی می‌زند و لکه های سیاه در آن پایدار می‌شود که موجب خرابی زودتر لاستیک دور درب می‌گردد.بهتر است در شستشوهایی که در لباسشویی انجام می دهیم به جای پودر از مایع شستشو استفاده کنیم زیرا بهتر در آب حل می شود و رسوبات کمتری را به جا می گذارد.

سرویس دوره ای لباسشویی ال جی هر 6 ماه می تواند خرابی های احتمالی قطعات را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهد.جهت انجام سرویس دوره ای لطفا با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها