You are currently viewing مراحل نصب لباسشویی ال جی
نصب لباسشویی ال جی

مراحل نصب لباسشویی ال جی

اگردستگاه جدید خریداری کرده اید و یا نیاز به نصب لباسشویی ال جی (LG Washing Machine Installation) در مکان جدیدی را دارید ، جهت انجام فرایند نصب دستگاه به نکات زیر دقت کنید تا از بروز ایراداتی که در آینده با نصب اشتباه رخ می دهد جلوگیری نمایید.

نصب لباسشویی ال جی
نصب لباسشویی ال جی

۱)باز کردن پیچ های نگه دارنده دیگ با آچار مخصوصی که کارخانه سازنده آن را در کارتن دستگاه قرار داده،۳ یا ۴ پیچی که(بستگی به مدل دستگاه)در پشت دستگاه بسته شده را باز کنید.پیچ ها را با به  همراه قسمت لاستیکی بیرون اورید. برای در آوردن قسمت لاستیکی کافی است بعد از باز کردن پیچ آنها را کمی بپیچانید و به سمت خود بکشید.

توجه:پیچ ها و آچار را برای استفاده بعدی نگه دارید و سپس درپوش های تعبیه شده سوراخ ها رو ببندید.

۲)شرایط محل نصب دستگاه می بایست استانداردباشد، قسمتی که می خواهید در آنجا اقدام به نصب لباسشویی ال جی نمایید باید صاف بوده و شیب ان نهایتا 1 درجه باشد. توجه داشته باشید زیر پایه ها را بایک دستمال نم دار تمیز نمایید که عاری از هرگونه کثیفی و چربی باشد و نصب کردن لباسشویی روی زمین های دارای پستی و بلندی و شیب دار خودداری کنید.از قرار دادن اشیا و اجسام سنگین بر روی دستگاه خودداری کنید. فاصله طرفین و بالای دستگاه باید حدود 3 سانتی متر باشد.

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

نکات ضروری در هنگام نصب لباسشویی ال جی

۱)حدالامکان از سیم سیار و سه شاخه استفاده نکنید.در صورت نبودن پریز اضافه از سه راهی استانداردی که دوشاخه لباسشویی خیلی سفت نصب می‌شود استفاده کنید.توجه داشته باشید،در صورت لق زدن دوشاخه لوازم برقی در سه راهی،دوشاخه دستگاه ذوب شده و در طولانی مدت سبب آتش‌سوزی می‌شود.

۲)ماشین لباسشویی در محیط زیر صفر درجه نصب نشود.

۳)از قرار دادن دستگاه های برقی دیگر مانند کتری برقی ،ماکرویو،… خودداری کنید.

۴)در صورتی که شلنگ تخلیه را داخل سینک ظرفشویی قرار می‌دهید، حتما به آن ارتفاع دهید و با بست محکم کنید.

توجه:در صورتی که به شلنگ تخلیه را روی زمین رها کنید،آب فاضلاب به داخل لباسشویی برمی شود.

۵)در نصب لباسشویی ال جی ارتفاع شلنگ تخلیه نباید بیشتر از ۱ متر باشد.طول شلنگ تخلیه در حالت استاندارد کارخانه حدود ۱.۵ متر میباشد .در صورتی که طول آن را بیشتر کنید امکان بازگشت به داخل ماشین و فشار به پمپ تخلیه را دارد.

نصب لباسشویی ال جی
نصب لباسشویی ال جی

نصب شلنگ ورودی آب در نصب لباسشویی ال جی

در برخی دستگاه‌های لباسشویی ال جی سری جدید فقط یک شیربرقی آب(آب سرد) تعبیه شده و نیازی به وصل کردن به شیر آب گرم نمی‌باشد.اما در سری قدیمی تر دارای ۲شیربرقی میباشد سرد و گرم.مغزی شیربرقی آب سرد آبی رنگ و شیربرقی آب گرم قرمز رنگ میباشد.

توجه:استفاده از شیربرقی آب گرم در ” نصب لباسشویی ال جی ” ضروری نمی‌باشد. زیرا لباسشویی تا درجه آب ۴۰ درجه از آب سرد استفاده کرده و با استفاده از المنت داخل دستگاه دمای آب را تا ۴۰ درجه گرم می‌کند و در صورتی که مشتری می‌خواهد از درجات بالاتر از ۴۰ درجه استفاده کند می‌بایست به آب گرم وصل شود.

نصب لباسشویی ال جی
نصب لباسشویی ال جی

نکات مهم و ضروری در تراز کردن دستگاه

۱)تراز کردن ماشین لباسشویی موجب پیشگیری از سر و صدای زیاد و لرزش می‌شود. سطح متحرک و ناهموار موجب حرکت وتکان های بیش از حد می‌شود.

۲)اگر سطح زیر ماشین لباسشویی ناهموار میباشد،پایه های قابل تنظیم  ا تنظیم کنید..از قرار دادن تکه چوب و غیره در زیر پایه ها خودداری کنید.

۳)پس از تراز شدن لباسشویی،مه ه های قفل را با آچار مخصوص به طرف بالا و سمت کف ماشین سفت کنید.

توجه:در نصب لباسشویی ال جی LG Washing Machine Installation محل مناسب و تراز کردن ماشین لباسشویی کارکرد منظم، درست قطعات را تضمین می‌ند. پایه ها را در سطوح مرطوب قرار ندهید چرا ‌که در غیر این صورت دچار لغزش خواهد شد.وقتی هر یک از چهارگوشه ماشین لباسشویی  را به پایین می‌دهیم نباید ماشین بالا پایین شود.

نتیجه گیری

نصب لباسشویی ال جی در شرایط استاندارد و ایمن در بازدهی و سالم ماندن قطعات داخلی نقش بسیار مهمی دارد که رعایت آن موجب سالم ماندن دستگاه شما در طول زمان می شود.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها