You are currently viewing 9 دلیل نشت آب در لباسشویی ال جی

9 دلیل نشت آب در لباسشویی ال جی

دلایل زیادی در نشت آب در لباسشویی ال جی (Water Leakage In LG Washing Machine) وجود دارد که تمامی انها را عنوان می کنیم . در صورت رفع نکردن این ایراد نشتی اب صدمات جدی به دستگاه شما وارد می شود که علاوه بر زنگ زدن بدنه دستگاه به قطعات دیگر نیز اسیب می رسد.

  • پارگی لاستیک دور درب
  • پوسیدگی شلنگها و اتصالات داخلی
  • خرابی کاسه نمد داخلی دیگ
  • خرابی جا پودری
  • شکستگی پوسته دیگ
  • خرابی هیدرواستات و یا کثیف بودن کپسول هیدرواستات
  • بالا بودن فشار اب ورودی ساختمان
  • نشت اب از محل نصب شلنگ تخلیه به فاضلاب
  • خرابی شلنگ ورودی اب

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

جهت تشخیص سریع نشت آب در لباسشویی ال جی می بایست دقت کنیم که نشت اب از کدام محدوده لباس شویی و در چه زمانی از کارکرد دستگاه رخ می دهد. رد اب را دنبال کنید تا محل یا محدوده نشت اب مشخص شود و در رفع ایراد کمک زیادی به شما بکند.

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل پارگی لاستیک دور درب

علت پارگی لاستیک دور درب گیر کردن لباس لای درب و یا برخورد اجسام تیزی که ممکن است در داخل لباسهای شما باشد و یا پاره شدن لاستیک به دیل خشک شدن و چسبیدن رسوبات می باشد. این پارگی سبب نشت اب از زیر درب به پایین دستگاه می شود. جهت بیشتر شدن عمر لاستیک دور درب دستگاه بعد اتمام کار لباسشویی ، لاستیک را با یک دستمال خشک کنید. قبل از بستن درب دستگاه از ماندن لباس لای درب مطمین شوید.

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل پوسیدگی شلنگها

در صورت فرسودگی شلنگ تخلیه و یا سوراخ شدن ان در هنگام تخلیه اب از زیر دستگاه اب نشت می کند ، این عمل نشتی معمولا در اواسط و یا اواخر برنامه ایجاد می شود. رسوبات اب داخل شلنگ تخلیه ته نشین می شود و با سرد و گرم شدن اب، شلنگ خروجی با حرکت دستگاه پاره می شود.

نشت آب در لباسشویی ال جی
نشت آب در لباسشویی ال جی

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل خرابی کاسه نمد

در صورت خرابی کاسه نمد دیگ لباسشویی که بر اثر استفاده غیر استاندارد و یا طول عمر آن معیوب می شود آب از کنار آن عبور کرده و سبب خرابی بلبرینگ های داخل دیگ لباسشویی می شود و مقداری آب زنگ زده از پشت دستگاه به پایین نشت می کند.

نشت آب در لباسشویی ال جی
نشت آب در لباسشویی ال جی

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل خرابی جا پودری

اگر از قسمت پشت دیگ لباسشویی اب زنگ زده نشت کرده ، دلیل ان خرابی کاسه نمد داخلی دیگ می باشد که معمولا این قطعه مصرفی می باشد و با طول زمان معیوب می شود. قابل ذکر می باشد که استفاده از البسه سنگین مثل پتو در خرابی زودتر این قطعه تاثیر زیادی دارد. خرابی کاسه موجب خرابی بلبرینگ ها و ایجاد صدای غیر طبیعی در هنگام چرخش در دور تند می شود.

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل شکستگی پوسته دیگ

اگر در اوایل شروع به کار دستگاه و موقع ابگیری از قسمت زیر جاپودری اب به پایین نشت می کند ، سوراخ های داخل جاپودری به علت رسوب گرفتن مسیر اب را منحرف می کند و اب به بیرون جا پودری جهش می کند و سبب نشت آب در لباسشویی ال جی می شود . اگر این رسوب ها سطحی باشد می توانید با یک فرچه کوچک سوراخ های سقف جا پودری را تمیز نمایید.

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل خرابی هیدرواستات و یا کثیف بودن کپسول هیدرواستات

درصورت خرابی هیدرواستات و یا کپسول هیدرواستات درابتدای برنامه لباسشویی دستگاه بیشتر از حد نرمال ابگیری می کند و سبب نشت اب از درب دستگاه می شود . هیدرواستات و کپسول متصل به ان وظیفه تشخیص سطح اب در لباسشویی را دارد و با پر شدن به اندازه اب در داخل دیگ لباس شویی به برد دستگاه فرمان قطع کردن اب را می دهند.

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل بالا بودن فشار اب ورودی ساختمان

در صورت بالا بودن فشار اب ورودی ساختمان مخصوصا در واحد هایی که در طبقات پایینی قرار دارند ، در هنگام ابگیری اولیه لباسشویی به علت بالا بودن فشار اب ،از قسمت جاپودری اب به بیرون نشت می کند. جهت رفع این ایراد می توانید مقداری شیر ورودی اب سرد لباسشویی را ببندید تا مقداری فشار اب پایین بیاید.

علت شکستگی پوسته دیگ و نشت اب از داخل دیگ تکان شدید لباسشویی به علت خرابی خرابی کمک های زیر دیگ و یا عدم تراز پایه های لباسشویی می باشد. تکان های شدید لباسشویی سبب برخورد لباسشویی با بدنه دستگاه می شود و ایجاد شکستگی در پوسته دیگ می شود. این خرابی سبب نشت بسیار زیادی از ابتدای برنامه می شود.

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل برگشت اب از محل فاضلاب

به دلیل گرفتگی و یا نیمه مسدود بودن محل فاضلاب در هنگام تخلیه مقداری اب از چاه به بیرون نشت می کند. ابتدا چک کنید که شلنگ تخلیه به صورت کامل حدود 15 سانت به داخل فاضلاب رفته باشد و سپس از اب بندی دور ان مطمین شوید. در غیراین صورت اقدام باز کردن مسیر داخلی فاضلاب کنید تا اب به راحتی از داخل ان عبور کند.

نشت آب در لباسشویی ال جی
نشت آب در لباسشویی ال جی

نشت آب در لباسشویی ال جی به دلیل خرابی شلنگ ورودی اب

اگر حتی در هنگام خاموش بودن دستگاه از پشت دستگاه مقداری اب نشت می کند می بایست ابتدا شیر اب ورودی و ابتدا و انتهای شلنگ ورودی اب را چک کنید تا در این قسمت نشتی کوچک وجود نداشته باشد.

نشت آب در لباسشویی ال جی
نشت آب در لباسشویی ال جی

https://www.lg.com/us/support/help-library/leaking-front-load-washer-CT10000010-1431986512448

نتیجه گیری

بیشترین عوامل و مشکلات ایجاد شده در نشت آب در لباسشویی ال جی را عنوان کردیم . این عوامل کوچک می تواند اسیب های جدی به دستگاه شما وارد کند. به شما توصیه می شود جهت رفع سریع تر این ایراد با پشتیبانی محصولات ال جی تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن ایراد دستگاه شما توسط تکنسین های مجرب ما برطرف شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها