You are currently viewing بررسی ارور LE یا SE

بررسی ارور LE یا SE

یکی از شایع ترین ایراد های لباس شویی ال جی ارور LE یا (LE Error) می باشد. در مدل هایی که موتور شستشو از نوع یونیورسال و انتقال قدرت از طریق تسمه انجام می پذرد ،خطای SE توسط کارخانه سازنده نامگذاری شده است ودر مدل های دایرکت درایو با خطای LE نامگذاری شده است.

ارور LE
ارور LE


ایراداتی که با ارور LE در لباس شویی ال جی با ان مواجه می شویم

در هر زمان که ارور LE در لباس شویی نمایان میشود درام لباس شویی (قسمت دواری که لباس ها در ان قسمت ریخته می شود) دیگر نمی چرخد ویا به سختی حرکت می کند و بای صدای غیرطبیعی همراه می شود. دراین زمان دستگاه را خاموش کنید و با کارشناسان ما در مجموعه خدمات چس از فروش تماس حاصل فرمایید.
نکته: اگر تا رسیدن تکنسین مجرب نیاز به بیرون اوردن لباس های خود از دستگاه را دارید، ابتدا می بایست اب داخل دیگ را جهت باز شدن درب دستگاه خالی کنید. دو راه حل جهت انجام تخلیه اب دیگ دستگاه وجود دارد که به ان دو راحل می پردازیم.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
ارور LE


1) دستگاه را روشن کنیم و سپس کلید SPIN را که معمولا در قسمت چپ دستگاه می باشد را چندین بار فشار داده تا گزینه No Spin روشن شود و روی نمایشگر دستگاه زمان 1 دقیقه فعال شود و سپس کلید شروع به کار را بفشارید. در این هنگام اب داخل دیگ دستگاه در مدت زمان 1 دقیقه تخلیه می شود، سپس بعد از مدت 2 تا 3 دقیقع بعد از پایان کار لباس شویی درب دستگاه باز می شود.
2)اگر مرحله اول برایتان امکان پذیر نمی باشد ، راه دوم کمی زمان بر و دشوار تر می باشدو ابتدا دریچه قسمت پایین لباس شویی را باز کرده و سپس شلنگ کوچک مشکی رنگ ان قسمت را داخل یک ظرف بزرگ قرار داده و اب داخل دیگ را تخلیه کنید، 2 تا 3 دیقه بعد از تخلیه اب داخل دیگ درب دستگاه باز می شود.

قطعات لباسشویی ال جی
ارور LE

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

3 دلیل بروز ارور LE


بروز” ارور LE” دلایل زیادی دارد 3 دلیل اصلی این خطا را برای شما عنوان می کنیم.

 1. استفاده از حجم بیشتر از حد مجازدر لباس شویی ال جی و یا استفاده از البسه حجیم و یا سنگین در طول زمان
 2. توجه نکردن به تکان و لرزش های لباس شویی در طول زمان سبب ایجاد قطعی ارتباط در برد الکترونیکی تاخو می شود.
 3. مستهلک شدن قطعه تاخو در طول زمان
ارور LE قطعه تاخو
ارور LE قطعه تاخو
ارور LE قطعه تاخو
ارور LE قطعه تاخو


نحوه تعویض ویا تعمییر قطعه ناخو


جهت تعویض قطعه تاخو و رفع ارور LE یا LE Error مراحل زیر را انجام دهید. توجه داشته باشید که به دلیل حساس بودن قطعه موتورلباسشویی انجام مراحل زیر تخصص بالایی نیاز دارد که انجام این کار به شما توصیه نمی شود.

ابتدا لباس شویی را به ارامی به جلواورده و برق دستگاه را قطع کنید.

قاب پشت دستگاه را که دارای 4 عدد پیچ می باشد را باز کرده وسپس قاب رابه بیرون بکشید.

پیچ روی روتور که با اچر 17 باز کنید و سپس روتور را به ارامی به بیرون اورید.

ارور LE
ارور LE

سپس 6 عدد پیچ روی سیم پیچ استار رو باز کرده و سپس سوت مربوط به تاخو واستاتور را به ارامی جدا کرده وسپس قطعه تاخو را از استاتور جدا کنید و ان را با قطعه نو تعویض کنید.

ارور LE
ارور LE


نحوه تست قطعه تاخو


جهت تست سالم بودن قطعه تاخومی بایست مقاومت پایه های ان را توسط اهم متراندازه گیری نمایید. طبق عکس زیر تاخوی سالم مقدار مقاومت بین پاییه های 1 و 4 و پایه های 1 و 5 بین 9.5 تا 10 کیلو اهم می باشد، در غیر این صورت قطعه معیوب می باشد و می بایست تعویض گردد.

ارور LE
ارور LE

سوالات متداول FAQ

 • آیا استفاده از حجم کم لباس در لباسشویی نیز سبب ارور LE می شود؟

  خیر. در بروز خطای LE فقط ریختن لباس بیشتر از حد مجاز سبب می شود زیرا در هنگام خشک کردن لباس ها به موتور فشار بیش از حدی وارد می گردد و سبب جریان کشی می شود.

 • آیا قطعه تاخو در تمام مدل های لباسشویی بر روی استاتور قرار دارد؟

  قطعه تاخو در 99 درصد لباسشویی هایدایرکت درایو ال جی بر روی استاتور قرار گرفته شده در معدود مدل هایی این قطعه بر روی برد اصلی قرار دارد و با خرابی آن باید مجموعه برد اصلی تعویض گردد.

 • آیا می توان قطعه تاخو را تعمیر کرد؟

  اگر آشنایی با علم الکترونیک دارید می توانید قطعه تاخو را به روش هایی ه در مقاله خود توضیح داده ایم تعمیر کنید در غیر این صورت جهت آسیب نرسیدن به دیگر قطعات دستگاه قطعه نو را با قطعه خراب تعویض کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی ارور LE و نحوه به وجود آمدن آن و نحوه رفع آن پرداختیم. در صورتی که انجام این کار برای شما دشوار می باشد و یا اطلاعات فنی کافی ندارید به شما توصیه می گردد انجام این کار را به تکنستن های متخصص الجی پشتیبان بسپارید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها