You are currently viewing آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
قطعات لباسشویی ال جی

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

در این مقاله به آموزش برنامه های لباسشویی ال جی (LG Washing Programs Training) می پردازیم.راهکار های بسیارزیادی در شستشو البسه درلباس شویی ال جی نهفته می باشد که بسیاری از کاربران ازاین برنامه ها غافل هستند، اکثر کاربران از یک یا چند برنامه جهت شستشو استفاده می کنند که ممکن است برای لباس ها مناسب نباشد و به انها اسیب بزند یا خوب تمییز نشوند . پس بهتر است شروع به یادگیری کنیم و تمام برنامه ها و امکانات لباس شویی الجی را بررسی کنیم .

Rinse + spinQuick30synthetics
woolDelicates یا SilkSports wear
CottonCotton LargeMix
Easy CareDuvetSkin Care
Baby CareSensitive یا Allergy CareEasy Care
Bio CareSpeed 14Underwaer

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

معنی کلید های لباس شویی ال جی

اگر دستگاهتان را تازه خریداری کرده اید قبل از هرگونه استفاده به آموزش برنامه های لباسشویی ال جی بپردازید.هر یک از برنامه های لباس شویی مخصوص یک نوع خاص از البسه می باشد . زیرا در هر برنامه دمای اب جهت شستشو و تعداد اب کشی و قدرت دوران و مقدار دور خشک کن متغییر می باشد . البته می توان قبل از شروع به کار لباس شویی این مقدار را تا حدئدی تغییر داد. به طور مثل اگر برنامه ای دمای اب را تا 60 درجه سانتیگراد افزایش می دهد و دور خشک کن 1000 می باشد ، قبل از شروع به کار می توانید مقدار ان را به کمتر یا بیشتر تغییر دهید.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

هدف ما از” آموزش برنامه های لباسشویی ال جی” صرفه جویی در وقت و هزینه های شماست. نکات بسیار کاربردی در آموزش برنامه های لباسشویی ال جی وجود دارد که در عین سادگی کمک بسیار بزرگی به شما جهت بازدهی بیشتر دستگاه می کند.

برنامه Rinse + spin

این برنامه که در آن شستشو انجام نمی پذیرد و فقط جهت آبکشی و خشک کن استفاده می گردد ودستگاه البسه را یک بار آبکشی می کند و در انتها خشک می نماید ودر این برنامه نباید از مواد شوینده استفاده نمود. مدت زمان آن 18 دقیقه می باشد.

برنامه Quick30 و یا Speed14

این برنامه سریعترین برنامه شستشو در لباسشویی های ال جی می باشد که در مدل های جدید با نام speed14 و در مدل های قدیمی تر با نام quick30 مشخص شده است. اگر از این برنامه استفاده می نمایید نباید حجم لباس زیادی در لباسشویی استفاده نمایید. این برنامه مخصوص لباس هایی است که کثیف نمی باشند و فقط نیاز به شستشوی کوتاه مدت دارد استفاده می گردد.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

برنامه Intensive60 یا Synthetics

یکی از بهترین برنامه ها جهت شستشوی لباس های نیمه کثیف روزمره این برنامه می باشد. مدت زمان این برنامه 1 ساعت می باشد و لباس ها را با دمای آب 40 درجه و دور خشک کن 1200 دور می شوید.

برنامه Wool

این برنامه جهت شستشوی لباس های پشمی استفاده می گردد. جهت شستشوی این نوع البسه لباسشویی دوران کامل انجام نمی دهد وچرخش در آن به صورت نیم دور می باشد و از آب با دمای ولرم استفاده می کند تا آسیبی به البسه پشمی وارد نشود و از کش آمدن آن جلوگیری گردد. دور خشک کن در این برنامه پایین ترین حد ممکن می باشد.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

برنامه Delicates یا Silk

این برنامه جهت شستشوی البسه با جنس حریر، ساتن ، ابریشم و یا پرده استفاده می گردد. اگر از این برنامه جهت شستشوی پرده استفاده می نمایید و نیاز دارید که در انتها پرده آبدار باشد می توانید گزینه spin را با فشار دادن کلید spin روی گزینه no spin قرار دهید تا در انتها فقط آب های کثیف تخلیه شوند و دستگاه روی دور خشک کن نرود. توجه داشته باشید که به علت تولید کف بالا توسط حریر یا توری ، از مواد شوینده کمتری استفاده کنید.

برنامه Sports wear

این برنامه جهت شستشوی لباس های ورزشی با الیاف مصنوعی استفاده می شود. از آن جایی که این لباس ها آنقدر کثیف نمی شوند که نیاز به یک شستشوی قوی داشته باشند و ما نیاز داریم که این لباس ها را به علت گرفتن بوی عرق به صورت مداوم شستشو دهیم اگر برنامه شستشوی مناسب این لباس ها را استفاده نکنیم خیلی سریع کهنه می شوند و فرم اولیه شان را از دست می دهند.

برنامه Cotton

این برنامه مناسب لباس های نخی و کتان می باشد.اگر دنبال برنامه ای مناسب شستشوی حوله و یا ملحفه و یا البسه کثیف می باشید می توانید از این برنامه استفاده نمایید. این برنامه جهت شستشو از آب نسبتا داغ استفاده می کند. برنامه cotton large با همین مشخصات و جهت تیکه های بزرگ استفاده می گردد.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

برنامه Mix

این برنامه جهت شستشوی لباس هایی با جنس های مختلف استفاده می گردد.می توانید در این برنامه از لباس های رنگی استفاده نمایید فقط این موضوع را در نظر داشته باشید از لباس هایی که رنگ پس می دهند استفاده نکنید و یا جهت این که خیالتان راحت باشد از یک دستمال مخصوص ضد رنگ دهی لباس استفاده نمایید تا در صورت رنگ پس دادن یک تکه لباس رنگ آن جذب این دستمال شود.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

برنامه Easy Care

از این برنامه جهت شستشوی البسه ای که در آن چروک های زیادی ایجاد می شود استفاده می شود. در این برنامه شستشو به صورت ملایم انجام می پذیرد تا هنگام اتو کشی چروک کمتری ایجاد شده باشد.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

برنامه Duvet

این برنامه مناسب برای شستشوی لباس های مخمل و یا پتو و بالشت استفاده می گردد. در این برنامه تعداد آبکشی و مقدار آب مصرفی جهت از بین بردن مواد شوینده از روی این البسه بیشتر می باشد. این موضوع را در نظر داشته باشید که شستشوی پتوهای دو نفره و زمخت آسیب جدی به دستگاه وارد می کند

برنامه Skin Care

از این برنامه جهت شستشو لباس هایی که با پوست تماس مستقیم دارند استفاده می شود . سعی کنید تا جهت شستشو این لباس ها از مواد شستشویی که الرژی زا نیستند استفاده نمایید.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

برنامه Baby Care

از این برنامه جهت شستشو لباس های نوزاد استفاده میگردد. جهت ضدعفونی البسه دمای اب در این برنامه 90 درجه سانتیگراد می باشد که در صورتی که لباس هایتان حساس هستند می توانید با فشار دادن کلید temp دمای اب را کاهش دهید.

برنامه Sensitive یا Allergy Care

اگر دارای حساسیت و یا الرژی هستید می توانید جهت شستشو لباس هایتان از این برنامه استفاده کنید . مدت زمان شستشو در این برنامه کمی بیشتر از سایر برنامه های مشابه می باشد

برنامه های مکمل لباس شویی ال جی

هر برنامه که برای شستشو لباس ها انتخاب می شود شامل یک سری دستورات می باشد که کارخانه سازنده ان را به صورت پیش فرض تنظیم کرده است ، شما می توانید قبل از شروع به کار دستگاه تغییراتی بر روی ان اعمال کنید و یا مواردی را به ان اضافه کنید . به طور مثال می توانید تعداد ابکشی را در دستگاه افزایش دهید و یا قدرت شستشو را افزایش دهید.

نکته1: هر تغییری که در مراحل شستشو انجام می دهید تا پایان همان شستشودر حافظه دستگاه باقی می ماند و با پایان برنامه و انتخاب مجدد ان به حالت پیش فرض کارخانه باز میگردد.

نکته2: بعضی از تغییرات در تمام برنامه ها قابل اجرا نمی باشد.به صور مثال برنامه پیش شستشو را نمی توان برنامه هی کوتاه مدت مثل Quick30 اجرا کرد.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

Pre wash

در صورت فعال کردن این گزینه، قبل از شستشو اصلی یک پیش شستشو کوچک انجام می پذیرد.حتما می بایست در 2قسمت راست و چپ جاپودری مواد شوینده ریخته شود. این پزینه بیشتر برای شستشو پرده ویا لباس هایی که خیلی کثیف هستند مناسب می باشد.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

Time Delay

با فعال کردن این اپشن می توانید در شروع به کار لباس شویی بین 3 تا 19 ساعت تاخیرایجاد کنید. ابتدا برنامه مورد نطر خود را انتخاب کنید سپس کلید Time Delay بفشارید تا زمان تاخییر در شستشو مورد نظر را انتخاب شود و سپس کلید شروع به کار را فشار دهید. پس از پایان زمان انتخابی کاربر دستگاه تازه شروع به کار می کند.

Intensive

با فعال کردن این گزینه 10 دقیقه به زمان شستشو اضافه می شود، به طور مثال اگر زمان شستشو 30دقیقه باشد با فعال کردن این گزینه به 40 دقیقه افزایش پیدا می کند.

Crease Care

فعال کردن این گزینه به چروک نشدن لباس ها کمک دو چندانی می کند. با فعال کردن این گزینه دوران چرخشی دستگاه کمتر می شود و اتوکشی آن ها آسان تر می گردد.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

Medic Rinse

اگر احتیاج به برنامه ای دارید که آبکشی پایانی را با آب 40 درجه انجام دهد این گزینه را فعال کنید. این گزینه بیشتر برای شستشوی لباس های زیر و بهداشتی کردن آن ها می باشد.

Rinse Hold

با فعال کردن این گزینه در آبکشی آخر لباس ها در آب غوطه ور باقی می مانند تا کاربر کلید شروع به کار را مجدد بزند.

Rinse+ و Rinse++

جهت اضافه کردن یک یا دو بار آبکشی اضافه که در پایان شستشو انجام می پذیرد می توانید این گزینه را فعال کنید.

Spin

جهت پایین و یا بالا بردن دور خشک کن انتهایی می توانید قبل از شروع به کار با فشار دادن این کلید آن را تغییر دهید. هر چقدر دور خشک کن را بالاتر ببرید لباس ها در پایان خشک تر می شوند.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

Temp

جهت تنظیم درجه آب از آب سرد تا 90 درجه بستگی به نوع برنامه از این کلید می توانید استفاده کنید.

آموزش برنامه های لباسشویی ال جی
آموزش برنامه های لباسشویی ال جی

Water Level

این گزینه فقط در لباسشویی های درب از بالا وجود دارد که می توان سطح آب ورودی را بر اساس میزان لباس تغییر داد.

Air Dry

این گزینه برنامه مجزا برای خشک کردن لباس ها با هوای داغ می باشد که فقط دردستگاه هایی قابل اجرا می باشد که دارای خشک کن 100% می باشند که در پایان شستشو لباس ها به حالت خشک خشک در آمده اند.

Steam Wash

جهت از بین بردن لکه هایی که بر روی لباس ها باقی مانده می توانید از برنامه هایی که دارای گزینه steam wash می باشند می توانید استفاده کنید. دستگاه بخارساز داخل لباسشویی بخار آب را با قدرت بر روی لباس ها اسپری می کند.

Time Save

فعال کردن این گزینه زمان شستشو را تا حدودی کاهش می دهد.

Strong Wave

در لباسشویی های سطلی که درب آن ها از بالا باز می شود جهت شستشوی قدرتمند تر می توان گزینه موج ساز را فعال کرد.

Favorite

اگر نیازی به ذخیره یک برنامه دلخواه در لباسشویی دارید برنامه ای را انتخاب کنید و سپس تغییرات خود در دمای شستشو و دور خشک کن و تعداد آبکشی را مطابق دلخواه خود در آن تغییر دهید و سپس کلید favorite را چند ثانیه نگه دارید تا تغییرات بر روی حافظه دستگاه ثبت شود. در استفاده های آتی با فشار دادن کلید favorite برنامه دلخواه شما اجرا می شود.

https://www.lg.com/au/support/products/documents/WD14070SD6.pdf

سوالات متداول FAQ

  • حداقل چند تکه لباس می توان در لباسشویی 7 کیلویی ال جی قرار داد؟

    اگر می خواهید تعداد کمی البسه داخل لباسشویی قرار دهید بهتر است از برنامه های کوتاه مدت مثل quick30 استفاده نمایید و حداقل 3 یا 4 تکه لباس در آن قرار دهید.

  • علت باقی ماندن مواد شوینده بر روی لباس ها چیست؟

    بهتر است جهت شستشو از مایع به جای پودر به دلیل بهتر حل شدن آن در آب و رسوب کمتر استفاده نمایید و جهت پاک شدن کامل مواد شوینده از روی البسه با فعال کردن کلید rinse یک آبکشی اضافه نمایید. در صورت حل نشدن عیب دستگاه جهت بازدید تکنسین با ما تماس حاصل فرمایید.

  • علت کم آب گرفتن لباسشویی ال جی چیست؟

    عمده مقدار آب وارد شده به دستگاه لباسشویی به علت قرار گرفتن آن در زیر دیگ قابل رویت نمی باشد و این نکته قابل ذکر می باشد که در دستگاه های جدید کارخانه سازنده سعی در پایین آوردن مصرف آب و برق دستگاه دارد. در صورتی که نیاز به تغییر مقدار آبگیری در دستگاه دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

با مطالعه مطالب فوق و یادگیری آموزش برنامه های لباسشویی ال جی می توانید بهترین عملکرد در شستشوی دستگاه خود را داشته باشید. هر یک از برنامه های لباسشویی مخصوص یک نوع لباس خاص می باشند که اطلاع از این گزینه ها در کیفیت شستشو و سلامت لباس هایتان تاثیر بسزایی دارد. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها