You are currently viewing راهنمای استفاده از ماکروفر ال جی
استفاده از ماکروفر ال جی

راهنمای استفاده از ماکروفر ال جی

بهترین عملکرد مایکروویو در شرایطی رخ می دهد که کاربراز راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر ال جی using the LG microwave و طرز کار آن اطلاع داشته باشد . صفر تا صد آموزش کار با ماکروفر ال جی را به شما آموزش می دهیم .

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.


نکات مهم در استفاده از ماکروفر ال جی :

برای استفاده از ماکروفر ال جی چندین نکته وجود دارد که به مهترین این نکات می پردازیم. این نکات همگی از تجربیات چندین ساله این مجموعه در تعمییر تخصصی محصولات ال جی می باشد. مهمترین نکات در” استفاده از ماکروفر ال جی” عبارتند از:

 • به هیچ عنوان در حالت های microwave و combi دستگاه را به صورت خالی روشن ننمایید.
 • استفاده از ظروف بخارپز و سیخ های جوجه گردان و سه پایه‌ها و دیگر لوازم جانبی فقط در برنامه مربوطه استفاده گردد .
 • جهت طبخ مواد غذایی دستگاه ، حتما بدنه دستگاه از دیواره کابینت کمی فاصله داشته باشد که انتقال حرارت به بیرون به راحتی انجام بپذیرد .
 • هرگز از ظروف پلاستیکی و یا درپوش های مایکروویو در حالت های grill و convection و combi استفاده ننمایید زیرا سبب ذوب شدن این ظرف می‌شود .
 • حجم ظروفی که در داخل دستگاه قرار میدهید نباید از سایز سینی گردان داخل دستگاه بزرگتر باشد در غیر این صورت آسیب جدی به موتور گردان میرسد.
 • بعد ازاستفاده ازمایکروفر ال جی کابین داخلی آن را با دستمال آغشته به مواد شوینده تمیز نمایید تا از هرگونه خرابی کابین و جرقه در استفاده های آتی جلوگیری نمایید .
 • هرگزبرای تمیز کردن سطوح داخلی دستگاه از سیم ظرفشویی و اجسام تیز استفاده نکنید زیرا موجب ایجاد جرقه زدن هنگام استفاده می گردد.
 • از قرار دادن اجسام و روکش های پلاستیکی بر روی دستگاه خودداری کنید.


راهنمای استفاده از کلید های پنل مایکروفر ال جی :


کلید های به کار رفته بر روی پنل مایکروفر ال جی هر کدام کاربرد خاصی دارند و بستگی به نوع مایکروفر و امکانات مایکروویو شما بر روی آن قرار گرفته و ممکن است که دستگاه شما دارای تمامی امکانات نباشد و فقط بخشی از این امکانات را دارا باشد .

استفاده از ماکروفر ال جی
استفاده از ماکروفر ال جی


پنج منوی اصلی مایکروویو ال جی:

در این قسمت ۵ کلید کاربردی و راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر ال جی را به شما کامل آموزش میدهیم که از کاربردی ترین امکانات دستگاه میباشد

 1. ‏ Microwave
 2. Grill
 3. Convection
 4. Combi
 5. Defrost


1)مایکروویو


این منو صرفا جهت گرم کردن غذا استفاده می گردد و ماکروویو در زمان شروع به کار در حالت پیش فرض همیشه در این منو قرار دارد و نیازی نیست که این کلید را فشار دهید . جهت شروع به کار دستگاه در حالت ماکروویو می توانید کلید استارت را بفشارید و با هر بار فشار دادن این کلید ۳۰ ثانیه به زمان کارکرد افزوده می‌شود و یا کلید مایکروویو را فشار داده و سپس با استفاده از سه کلید 10s 1min 10min زمان مورد نظر خود را تعیین کنید و سپس کلید استارت را می‌فشاریم.


2)گریل


در این منو از یک لامپ نوری و یا المنت در قسمت بالا استفاده شده که گریل نامگذاری شده است . کاربرد این المنت برشته کردن روی مواد غذایی قرار گرفته شده در دستگاه می باشد . توجه داشته باشید که استفاده از این منو سبب پخت کامل (مغزپخت شدن ) مواد غذایی نمی شود .
جهت استفاده از برنامه گریل ،این منو را انتخاب نموده و سپس زمان دلخواه خود را تنظیم نمایید و سپس کلید استارت را بفشارید . توجه داشته باشید در زمان شروع به کار مدت زمان یک تا دو دقیقه طول می‌کشد تا این المنت به طور کامل گرم شود .

استفاده از ماکروفر ال جی
استفاده از ماکروفر ال جی


نکته مهم ۱: در هنگام استفاده از برنامه گریل در ابتدای شروع برنامه مقداری بوی سوختگی و یا دود و بوی چربی سوخته از دستگاه ساطع می شود که طبیعی میباشد و با گذشت زمان از بین میرود .


نکته ۲ : در سری دستگاه های سولاردم ال جی سه نوع گریل در دستگاه نصب شده است
گریل یک : گریل نوری بالا با گرمای متوسط که از نوع هالوژنی میباشد (نوری شدید از خود ساطع می کند )
گریل دو : گریل المنتی بالا با گرمای بالا که از نوع المنت فلزی می باشد و به صورت مارپیچ می باشد و با روشن شدن این المنت سرخ میشود .
گریل سه: گریل المنتی پایین که زیر سینی قرار دارد درد و از نوع فلزی می باشد

3)کانوکشن


کانوکشن همان فر برقی دستگاه میباشد که با روشن شدن گریل و چرخش یک فن هوای داغ را داخل کوره مایکروویو به گردش در می آورد و در پخت کیک و شیرینی و … کاربرد دارد .
بعد از انتخاب این منو ، باید میزان حرارت داخل کابین را برحسب درجه سانتیگراد تنظیم کنیم (از ۴۰ درجه تا ۲۴۰ درجه ) سپس زمان را تنظیم کنیم و کلید استارت را بفشاریم .


نکته : در هنگام استفاده از ماکروفر ال جی قبل از قرار دادن مواد غذایی داخل مایکروویو ابتدا باید دستگاه را در حالت کانوکشن خالی روشن کنیم تا کوره داغ شود . جهت انجام این کار ابتدا کلید کانوکشن را انتخاب کنید و سپس درجه حرارت را تنظیم کنید و سپس کلید استارت را فشار دهید تا گزینه Pre Heat در صفحه نمایشگر نمایان شود . دستگاه به صورت خودکار شروع به کار می کند و بعد از رسیدن به دمای انتخاب شده آلارم می دهد. سپس مواد غذایی را داخل دستگاه قرار دهید و زمان و دما را انتخاب کنید .


‏4)combi


این منو ترکیب برنامه های مایکروویو و گریل و کانوکشن می‌باشد که متناسب با نوع پختی که در دستگاه مشخص شده زمان استفاده از هرکدام از منوی بالا فرق می کند و هر دستگاه میتوان با برنامه های combi 1 تا … غذا های متفاوتی را طبخ نمود.

5)defrost

این منو جهت یخ زدایی مواد غذایی استفاده می گردد . هرگاه بخواهیم ماده غذایی منجمد شده ای را که از فریزر درآورده ایم به سرعت یخ آن را آب کنیم از این منو به شرح زیر استفاده می کنیم .

ابتدا کلید دیفراست را میفشاریم سپس 4 گزینه برای ما به نمایش در می آید که با فشار دادن کلید دیفراست ویا کلید گردان وسط قابل تغییر می باشد . دیفراست 1 برای یخ زدایی گوشت دیفراست شماره 2 برای یخ زدایی مرغ دیفراست 3 برای یخ زدایی ماهی و دیفراست شماره 4 برای یخ زدایی نان می باشد . در مرحله بعد اگر دستگاه شما از سری سولاردوم میباشد کلید enter را فشار داده و سپس با کلید گردان وزن حدودی ماده غذایی را بر حسب گرم تعیین می کنیم و سپس کلید start را می زنیم . دستگاه بر اساس وزن انتخابی ما زمان کارکرد را تعیین می کند .

استفاده از ماکروفر ال جی
استفاده از ماکروفر ال جی

نکته : با گذشت نیمی از زمان دیفراست دستگاه متوقف می شود و بوق می زند که ما باید ماده غذایی را پشت و رو کرده و کلید start را بزنیم . این امر جهت یخ زدایی یکنواخت می باشد .

منوهای جانبی

علاوه بر پنج منوی اصلی قرار گرفته درماکروفر که در مطالب فوق به ان اشاره شد چندین منو جانبی که شامل چندین نوع پخت غذا در حافظه دستگاه وجود دارد که باز کردن درب دستگاه جدول ان به صورت چاپ دور حاشیه درب نصب شده است.

استفاده از ماکروفر ال جی در حین سادگی شامل شرایط و قوانین می باشد که جهت حفظ ایمنی دستگاه می بایست حتما آن ها را رعایت نمود .

استفاده از سه راهی و یا پریز استاندارد که دوشاخه برق دستگاه داخل آن شل نباشد .

قرار ندادن ظروف پلاستیکی غیر استاندارد

قرار ندادن مایعات در ظروف در بسته داخل دستگاه

محل نصب دستگاه می بایست از دیواره های جانبی آن به اندازه کافی فاصله داشته باشد که گردش هوا در آن امکان پذیر باشد .

استفاده از ماکروفر ال جی
استفاده از ماکروفر ال جی

سوالات متداول FAQ

 • آیا امکان استفاده همزمان ماکروویو و دستگاه های دیگر مثل چایی ساز از یک پریز وجود دارد؟

  به علت وات مصرفی بالای ماکروویو و داغ شدن پریز استفاده همزمان این دستگاه با دستگاه های پر مصرف دیگر جهت جلوگیری از آتش سوزی وجود ندارد .

 • فاصله محل نصب ماکروفر تا دیواره های جانبی چقدر می باشد؟

  بهتر است قبل از استفاده از ماکروفر ال جی قبل از نصب آن محل نصب از سمت چپ و راست و بالا و پشت حداقل 8 سانتیمتر فاصله داشته باشد .

 • امکان نشت امواج از درب ماکروویو وجود دارد؟

  اگر به دستگاه و درب دستگاه ضربه ای وارد نشود و شیشه های درب آن سالم باشد و توسط تعمیرگاه های متفرقه تعمیر نشده باشد امکان این اتفاق بسیار ضعیف می باشد .

https://www.lg.com/ae/support/products/documents/MFL55318536.pdf

نتیجه گیری

در مقاله بالا به نکات مهم و ضروری استفاده از ماکروفر ال جی اشاره شد . توجه به این نکات سبب افزایش طول عمر و کارایی بهتر دستگاه شما می شود این نکات با توجه به تجربیات تکنسین ها در ایرادات به وجود آمده در دستگاه ها ثبت گردیده که توجه به آن از اکثر خرابی های به وجود آمده جلوگیری می کند . در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید آن را با ما مطرح کنید .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها