You are currently viewing علت گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی

علت گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی

در این مقاله به صفر تا صد دلایل گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی (Not Heating Food In The LG Microwave) می پردازیم. این دلایل از زبان تکنسین های مجرب الجی پشتیبان می باشد که طی چندین سال خدمات مجموعه کسب شده ، که در اختیار شما قرار می دهیم . ما سعی میکنیم تا تمامی نکات را به شما اموزش دهیم در صورت هر گونه ابهام و سوال می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

خرابی در قسمت ولتاژ پایین ماکروفر (low voltage)

به قسمت هایی از ماکروفر ال جی که با ولتاژ 220 ولت کار می کند ، قسمت ولتاژ پایین گفته می شود. اگر با زدن کلید استارت برق به قسمت ترانس های ولتاژ(قسمت ولتاژ بالا ) نرسد ، قسمت ولتاژ پایین معیوب می باشد که به ان می پردازیم.

قطعات قسمت ولتاژ پایین ماکروفر الجی

علت گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی می تواند از خرابی قسمت ولتاژ پایین دستگاه باشد که عبارتند از:

  • برد الکترونیکی ماکروفر ال جی
  • میکروسوییچ های درب
  • زبانه قفل کن درب ماکروفر ال جی
  • سیم کشی
  • کم بودن و یا افت ولتاژ ورودی

خرابی برد الکترونیکی ماکروفر الجی

بیشترین خرابی در لین قسمت می باشد زیرا این برد به رله ماکروفر فرمان ارسال برق 220 ولت را به ترانس های ولتاژ می دهد . در صورت خرابی رله روی لبرد و یا ای سی فرمان این ولتاژ به قطع می شود. رله قسمت ماکرویو معمولا از بقیه رله ها بزرگتر می باشد و یا در کنار ان کمه microwave نوشته شده که با زدن کلید استارت باید 2 پایه روی ان به هم وصل می شود. در صورت خرابی این اتفاق نمی افتد.

خرابی میکروسوییچ درب و یا قفل درب

هر گاه با زدن کلید استارت نمایشگر دستگاه شروع به کار می کند ولی عمل گرمایش انجام نمی شود ، می تواند یکی از 3 میکروسوییچ و یا قفل فعال کننده این میکروسوییچ ها معیوب باشد. ابتدا قفل یا همان شاخک هایی روی درب دستگاه قرار گرفته را بررسی کنید تا دچار شکستگی نباشد و سپس در حالی که برق دستگاه را قطع کرده اید میکروسوییچ های داخل درب را یکی یکی ازجایش خارج کنید و با اهم متر چک کنید تا معیوب نباشند.

خرابی زبانه قفل کن درب ماکروفر ال جی

در صورت شکستن زبانه در میکروسوییچ های داخل ماکروفر که توسط این زبانه فعال می شوند عمل نمی کنند و دستگاه عمل گرم کردن غذا را انجام نمی دهد . این دو زبانه که 3 میکروسوییچ را فعال و غیر فعال می کنند در صورت شکستن حتی باعث خرابی در قسمت برد الکترونیکی دستگاه می شوند.

گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی
گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی

خرابی سیم کشی

در صورت خرابی سیم کشی سبب قطع ارتباط بین قسمت برد و قطعات دیگر دستگاه می شود. این امر به دلیل فرسودگی سیم کشی و اتصالات آن و سولفاته شدن اتصالات آن می باشد.

گرم نکردن ماکروفر ال جی به دلیل کم بودن ولتاژ برق ورودی

هرگاه برق ورودی ساختمان به دلیل افت ولتاژ کمتر از 210 ولت باشد در گرم کردن دستگاه اختلال ایجاد می کند و سبب دیر گرم کردن و یا اصلا گرم نکردن مواد غذایی می شود.

خرابی در قسمت ولتاژ بالا ماکروفر (high voltage)

قسمت ولتاژبالا شامل 5 قطعه می باشد که گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی و یا صدای غیر طبیعی در صورت خرابی هر یک از این قطعات اتفاق می افتد. این 5 قطعه شامل اجزای زیر می باشد

مگنترونترانس high voltage
خازن high voltageدیود high voltage
فیوز high voltage
گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی
گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی

گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی به دلیل خرابی مگنترون

اصلی ترین قطعه در قسمت high ولتاژ ماکروفر ال جی که وظیفه ارسال امواج با فرکانس 2450 مگا هرتز مگنترون می باشد که یک قطعه مصرفی است. در صورت خرابی مگنترون در بعضی از موارد دستگاه همراه با صدای غیر عادی می شود و یا کلا دستگاه خاموش می شود. مگنترون در ماکروفرهای ال جی با اندازه و قدرت های مختلف وجود دارد که نحوه کار همه انها به یک شکل می باشد.

گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی

گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی به دلیل خرابی ترانس

تامین برق قسمت high voltage توسط ترانس انجام می شود . این ترانس افزاینده ولتاژ، ولتاژ 220 ولت را به 2000 ولت افزایش می دهد و دارای 3 سیم پیچ می باشد. در صورت خرابی صدای غیر طبیعی نویزی شکل می دهد و یا همراه با بوی سوختگی شدید همراه می گردد.

گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی
گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی

گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی به دلیل خرابی خازن

ولتاژ افزایش یافته توسط ترانس به قسمت خازن انتقال پیدا می کند و سپس توسط خازن به 4000 ولت افزایش می یابد. در صورت خرابی خازن صدای غیر طبیعی ایجاد شده و خازن از لحاظ فیزیکی باد کرده و مایع اسیدی ان خارج می گردد. ظرفیت خازن های ماکروفر بین 0.9 تا 1.2 میکروفاراد می باشد.

گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی به دلیل خرابی دیود

دیود یک قطعه الکترونیکی یکسو کننده ولتاژ می باشد.ولتاژ افزایش یافته در قسمت خازن توسط این دیود به ولتاژ منفی 4000 ولت تبدیل شده و به یکی از پایه ای مگنترون انتقال می یابد. خرابی دیود همراه با صدای غیر طبیعی در ماکروفر همراه می شود.

قطعات ماکروفر ال جی
گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی

گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی به دلیل سوختن فیوز

در صورت خرابی هریک از قطعات بالا و اتصال کوتاه شدن یکی از انها ، این فیوز ارتباط بین این قطعات را قطع کرده تا ترانس اسیب نبیند. البته قابل ذکر می باشد که این فیوز در تمامی ماکروفر های ال جی وجود ندارد و در بعضی از دستگاه ها ترانس به صورت مستقیم به خازن متصل شده و در صورت خرابی قطعات بالا فیوز اصلی برق ورودی می سوزد و دستگاه خاموش می شود.

قطعات ماکروفر ال جی
قطعات ماکروفر ال جی
قطعات ماکروفر ال جی
قطعات ماکروفر ال جی

Not Heating Food In The LG Microwave

نتیجه گیری

مهمترین عوامل در” گرم نکردن غذا در ماکروفر ال جی” موارد فوق می باشد که نتیجه سال ها تجربیات این مجموعه در تعمیرات ماکروفر ال جی حاصل شده است . اگر تجربه تعمیر ماکروویو ال جی را تا کنون نداشته اید به شما توصیه می شود که به علت وجود برق قوی در این دستگاه حتی در زمان عدم اتصال به برق از باز کردن کاور آن خودداری نمایید و رفع عیب آن را به متخصصان این مجموعه بسپارید .

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها