You are currently viewing سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی
سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی

سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی

قطعات ظرفشویی ال جی حساسیت بسیار بالایی دارند که در سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی (LG Dishwasher Periodic Service) تمامی رسوبات و چربی های به جا مانده در مجاری دستگاه پاک می شوند. انجام این سرویس حداقل هر 3 ماه و حداکثر هر 6 ماه واجب می باشد.

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

مراحل سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی

انجام ” سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی” در حین سادگی دارای نکات کوچک و کارامدی می باشد که حتما باید رعایت شود . اگر انجام این مدضوع برایتان دشوار می باشد ، در کوتاه زمان ممکن تکنسین به محل شما اعزام می شود. در غیر این صورت اگرخودتان تمایل به انجام این کار را دارید مراحل زیررا با دقت انجام دهید.

 1. دستگاه را به آرامی به جلو کشیده و برق ورودی دستگاه را قطع کنید.
 2. شلنگ ورودی آب را از شیر جدا کرده و توری داخل شیربرقی را با یک انبر دست بیرون کشیده و آن را زیر شیر آب تمیز نمایید تا تمامی شن و ماسه های آن خارج شود
 3. فیلتر توری استوانه خروجی آب را از کف دستگاه بیرون در می آوریم و سپس آن را با مواد شوینده و فرچه نرم شستشو دهید. شستشوی این فیلتردر هر 3 بار استفاده از دستگاه الزامی می باشد.
 4. سوراخ های آب فشان بررسی کنیم در صورت گرفتگی آن را با یک سوزن تمیز نمایید.
 5. شیر آب ورودی را وصل نموده و دستگاه را به برق می زنیم سپس یک عدد قرص یا مقداری پودر جرم گیردر داخل کابین ریخته و دستگاه را در برنامه Auto روشن می کنیم.
سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی
سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی
سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی
سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی

نکته 1 : می توانید به جای قرص یا پودر رسوب زدا یک کاسه متوسط پر از سرکه سفید در طبقه بالای ظرفشویی قرار دهید.

نکته 2 : در انتهای کارسرویس دوره ای ظرفشویی ال جی جهت خارج شدن بخار آب و خشک شدن رطوبت کابین درب دستگاه را به مدت 3 ساعت نیمه باز نگه دارید تا از پوسیدگی کابین جلوگیری شود.

نکته 3: اسفاده نردن از ظرف شویی در بازه زمان های طولانی سبب زنگ زدگی کابین و اجزای داخلی ان می باشد. توجه داشته باشید که حداقل هفته ای یک بار حتی شده خالی دستگاه را روشن کنید. رعایت این موضوع تاثیر زیادی در عمر اجزای دستگاه دارد.

سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی
سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی
چیدمان ظرفشویی ال جی

سوالات متداول FAQ

 • ایا لک های ایجاد شده در کابین بر اثر مواد شوینده تقلبی با سرویس دوره ای پاک می شوند؟

  این لک های به وجود امده که استیل کابین را مات و کدر کرده اند با یک یا چند بار سرویس کردن دستگاه فقط کمی کمرنگ تر می شوند و هیچگاه از بین نمی روند. گاهی این لکه ها بر اثر نشت ظرف جلاهنده می باشد که حتما می بایست توسط تکنسین بازدید شود.

 • ایا استفاده از محافظ برق در ورودی برق دستگاه الزامیست؟

  استفاده از محافظ استاندارد و مختص فقط ظرفشویی به اسیب های احتمالی در اثر نوسانات برق جلوگیری می کند حتما توجه داشته باشید که این محافظ مرغوب باشد و دوشاخه دستگاه در ان شل نباشد. اگر محافظ از جنس مرغوب نباشد ممکن است دستگاه حین کار خاموش شود ویا بو سیم سوخته دهد که بر اثر اب شدن دوشاخه برق ایجاد می شود.

 • علت ایجاد لکه های اب بر روی ظروف شیشه ای چیست؟

  چیدمان صحیح ظروف (به صورت شیب دار) به صورتی در انتهای برنامه اب از روی ظروف سر خوره باشد و استفاده از مایع جلاهنده در حل کردن این ایراد تاثیر به سزایی دارد. در صورت رعایت موارد بالا و رفع نشدن مشکل ، درجه جلاهنده را که داخل خود ظرف می باشد روی گزینه 3 یا 4 قرار دهید.

نتیجه گیری

انجام به موقع سرویس دوره ای ظرفشویی ال جی LG Dishwasher Periodic Service از هزینه های اتی و اصطحلاک قطعات دستگاه شما جلوگیری می کند.اگر انجام مراحل بالا برایتان دشوار می باشد نگران نباشید. تکنسین های مجرب ما این سرویس ها را برایتان انجام می دهند. فقط کافیست با کارشناسان فنی الجی پشتیبان تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها