You are currently viewing راهنمای عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی

راهنمای عملکرد ظرفشویی ال جی

در این مقاله سعی داریم تا از صفر تا صد نحوه نصب و عملکرد ظرفشویی ال جی (LG Dishwasher Performance) را با به روزترین اطلاعات در اختیار شما قرار دهیم تا با استفاده از این تجربیات بهترین بازدهی و کمترین خرابی را از دستگاه خود داشته باشید.

نکات نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

در چگونگی نصب و عملکرد ظرفشویی ال جی نکات ریز و کاربردی وجود دارد که کمک بسیار زیادی در سلامت دستگاه شما می کند. نصب و استفاده غیر استاندارد از دستگاه صدمات بسیار زیادی به ماشین ظرفشویی وارد می کند. لطفا قبل از هرگونه اقدام ابتدا مراحل زیر را گام به گام انجام دهید

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

استاندارد نصب ماشین ظرفشویی ال جی

در نصب ماشین ظرفشویی ال جی (LG Dishwasher Installation) نکات زیر را جهت بالا رفتن عمر قطعات دستگاه رعایت کنید

 • دمای محل نصب ماشین ظرفشویی ال جی باید بالای صفر درجه باشد.
 • محل نصب ظرفشویی ال جی باید عاری از رطوبت باشد.
 • ظرفشویی ال جی را بدون سقف نصب ننمایید.
 • فواصل زیر را جهت بهترین عملکرد ظرفشویی ال جی رعایت کنید :
فاصله تا شیر آبفاصله از پشتفاصله از کناره ها
حداکثر 1.5 مترحداقل 10 سانتی مترحداقل 2 سانتی متر
فاصله تا پریز برقارتفاع محل تخلیهفاصله تا محل تخلیه
حداکثر 1.5 مترحداکثر 1 متر یا حداقل 77 سانتی مترحداکثر 1.5 متر
 • بعد از بستن شلنگ ورودی آب و شلنگ تخلیه از نشت نکردن آن مطمین شوید.
 • ماشین ظرفشویی ال جی حتما باید به شیر آب سرد متصل گردد.
 • جهت بهتر باز و بسته شدن درب پایه های جلو را تراز کنید.
 • تنظیم سختی آب با استفاده از نوار تست

ظروفی که نباید در دستگاه ظرفشویی ال جی قرار داد

جهت داشتن بهترین شستشو در عملکرد ظرفشویی ال جی ، از گذاشتن این ظروف خودداری کنید :

 1. ظروفی که در مقابل حرارت مقاوم نیستند.
 2. ظروفی که با طلا و نقره تزیین شده اند.
 3. ظروف روکش دار با آلومینیوم و مس
 4. ظروفی چوبی یا استخوانی دست ساز
 5. ظروف آهنی که در شرف زنگ زدن می باشند.

روش پر کردن مخزن ظرف نمک ظرفشویی ال جی

جهت پر کردن مخزن ظرف نمک ابتدا سبد طبقه پایینی را بیرون آورده و درب مخزن را که در قسمت کف دستگاه قسمت چپ قرار گرفته شده خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا درب آن باز شود سپس با استفاده از قیف مخصوص مقدار یک تا یک و نیم کیلو نمک را داخل آن ریخته سپس با استفاده از یک پارچ آب داخل آن اضافه کنید تا کاملا پر شود سپس درب آن را محکم ببندید.

جهت داشتن بهترین “عملکرد ظرفشویی ال جی” می بایست از نمک مخصوص کریستالی استفاده کنید زیرا نمک منیزیم و سدیم آب را جدا کرده و باعث پایین آمدن سختی آب می شود.در صورتی که نمک دستگاه تمام شود در نمایشگر چراغ مخصوص آن که با علامت S مخفف Salt می باشد روشن می گردد.

در صورتی که هنگام پر کردن مخزن ظرف نمک مقداری از نمک در داخل کابین ریخت بعد از بستن درب آن از یک برنامه کوتاه مدت جهت پاک شدن کابین استفاده کنید زیرا این تکه های نمک باقی مانده در طول زمان باعث پوسیدگی کابین می شود.

عملکرد ظرفشویی ال جی
مخزن ظرف نمک

پر کردن مخزن جلا دهنده

استفاده از مایع جلا دهنده اجباری نمی باشد ولی تاثیر بسیار زیادی در عملکرد ظرفشویی ال جی دارد و باعث بهتر خشک شدن ظروف می گردد. مخزن ظرف جلا دهنده در داخل درب دستگاه کنار جا قرصی می باشد. جهت پر کردن آن درب دستگاه را کامل باز کرده سپس درپوش روی ظرف جلا دهنده را یک نیم دور به سمت راست بچرخانید و محفظه را کامل پر کنید.در صورت استفاده از قرص های چند کاره که دارای جلا دهنده می باشد درجه داخل ظرف جلا دهنده را روی 1 کمترین و در صورت قرص و یا پودر معمولی درجه آن را روی 2 بگذارید.

عملکرد ظرفشویی ال جی
جا قرصی و مخزن جلا دهنده

در نظر داشته باشید بهترین شستشو ظرفشویی ال جی زمانی انجام می پذیرد که در آن مواد شوینده با کیفیت بالا که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد استفاده گردد.

چیدمان ظروف در ظرف شویی ال جی

یکی از موارد خیلی مهم در بهتر تمیز شدن ظروف چیدمان استاندارد ظروف در دستگاه می باشد که جهت بالا رفتن کیفیت شستشو به این نکات توجه کنید.

 • ظروف را طوری در سبدها قرار دهید که پایه های آن با آب فشان برخورد نکند.
 • ظروف باید به صورت مورب و گودی آن به سمت پایین باشد تا آب بر روی آن باقی نماند و بهتر خشک شود.
 • ظروف کثیف و بشقاب ها را در طبقه پایین و ظروف نسبتا کثیف و لیوان ها را در طبقه دوم بچینید.
 • در دستگاه از ظروف مسی، آلومینیومی،آبکاری شده با طلا یا نقره استفاده ننمایید زیرا ممکن است به آن ها آسیب برسد.
 • دربعضی از دستگاه ها یک طبقه مجزا جهت چیدمان قاشق و چنگال دارا می باشد که و در بعضی دیگر یک سبد وجود دارد که در طبقه پایین قرار می گیرد.
عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی

نحوه چیدمان نادرست ظروف

چیدمان نادرست ظروف در سبدهای ظرفشویی سبب کثیف ماندن تعدادی ظروف در طبقات می شود زیرا آب از پایین به سمت بالا با فشار بر روی ظروف پاچیده می شود. در صورتی که ظروف روی هم چیده شود به ظرفی که روی ظرف دیگر قرار گرفته باشد آب برخورد نمی کند.

عملکرد ظرفشویی ال جی
چیدمان نادرست ظروف
عملکرد ظرفشویی ال جی
چیدمان نادرست ظروف

انواع مواد شوینده قابل استفاده در ماشین ظرفشویی ال جی

جهت شستشوی ظروف می توان از پودر یا قرص های چندکاره و یا ژل شستشو استفاده نمود. قبل از استفاده حتما به تاریخ تولید و انقضای و استاندارد مواد شوینده دقت کنید. مواد شوینده نامرغوب بوی نا مطبوع می دهند و در آب به سرعت حل نمی شوند و ظروف را کدر می کند. از مهمترین عوامل در عملکرد ظرفشویی ال جی استفاده از مواد مرغوب می باشد.

مواد شوینده را درمحفظه جا پودری قرار دهید و یا می توانید آن را داخل کف دستگاه بیاندازید.اگر از قرص های چندکاره استفاده می کنید نیازی به باز کردن جلد آن نمی باشد زیرا با برخورد با آب حل می شوند.

جلا دهنده در انتهای برنامه به مدار شستشو اضافه می شود و باعث درخشندگی و بهتر خشک شدن ظروف می گردد اگر در انتهای کار بر روی ظروف لکه های رنگین کمانی ظاهر می گردد، می بایست درجه جلا دهنده را روی 1 کمترین قرار دهید و اگر ظروف خوب خشک نمی شوند درجه را روی 3 قرار دهید.

عملکرد ظرفشویی ال جی
تنظیم درجه جلا دهنده

نکته : استفاده از جلا دهنده تقلبی باعث زنگ زدگی روی درب می گردد.

عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی

نکته : استفاده از مواد شوینده تقلبی و نا مرغوب و یا نشت نمک به کابین ظرفشویی آسیب شدیدی وارد می کند.

عملکرد ظرفشویی ال جی
پوسیدگی سبدها
عملکرد ظرفشویی ال جی
زنگ زدگی کابین

نمک

ظرفشویی دارای فیلتر سختی گیر آب (رزین) می باشد که در داخل ظرف نمک قرار دارد. رزین موجود در ظرف نمک پس از جذب سختی آب به حالت اشباع رسیده و در عملکرد ظرفشویی ال جی اختلال ایجاد می کند. جهت رفع این موضوع نمک وظیفه احیاسازی رزین را بر عهده دارد.

نکته 1 : در صورت استفاده از قرص های چندکاره ریختن نمک داخل دستگاه الزامی می باشد زیرا قرص توانایی احیاسازی رزین را ندارد.

نکته 2 : در صورتی که بر روی ظروف لکه های آب باقی می ماند جهت رفع این موضوع از مایع جلا دهنده استفاده نمایید.

نکته 3 : جهت بالا بردن عملکرد ظرفشویی ال جی لازم است که هر چند بار شستشو فیلتر توری شکل کف دستگاه و سوراخ های آب فشان تمیز نماییم.از مسدود نبودن روزنه های خروج آب اطمینان حاصل کنید.

عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی

نشت نمک

در اکثر موارد نشت نمک از درب مخزن آن می باشد که در صورت رفع نکردن به موقع آن سبب سوراخ شدن کابین می شود. اگر بعد از اتمام شستشو بر روی ظروف یا اظراف درب ظرف نمک سفیدک هایی مشاهده می کنید و یا ظروف شما به صورت کدر و مات در آمده درب ظرف نمک ظرفشویی دچار نشتی شده است. جهت رفع نشتی ظرف نمک ظرفشویی ال جی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا کمترین زمان ممکن تکنسین مجرب به محل شما اعزام گردد.

عملکرد ظرفشویی ال جی
عملکرد ظرفشویی ال جی

سوالات متداول FAQ

 • علت بوی غیر طبیعی در ظرفشویی چیست؟

  به علت باقی ماندن مقادیری از چربی ها و باکتری ها در داخل کابین در پایان شستشو به مرور زمان بوی نامطبوع ایجاد می گردد که با سرویس های دوره ای و استفاده از مواد رسوب زدا هر 3ماه یکبار و تمیز نمودن فیلتر کابین این موضوع قابل پیشگیری می باشد.

 • علت پوسیدگی و زنگ زدن سبدهای ظرفشویی چیست؟

  استفاده از مواد شوینده نا مرغوب و یا نشت ظرف نمک و استفاده دایم از برنامه های طولانی مدت از عوامل پوسیدگی سبدهای ظرفشویی می باشد.

 • استفاده از مواد شوینده معمولی در دستگاه امکان پذیر می باشد؟

  خیر. در ظرفشویی ال جی فقط امکان استفاده از مواد شوینده مخصوص ظرفشویی می باشد.استفاده از مواد شوینده دستی سبب کف کردن بیش از حد و سر ریز شدن آن به قسمت سیم کشی و آسیب های شدید می شود.

نتیجه گیری

ظرفشویی ال جی دارا ی حساسیت های زیادی می باشد. قبل از استفاده از دستگاه حتما مطالب بالا را جهت بهترین عملکرد ظرفشویی ال جی مطالعه کنید تا از آسیب های جدی به دستگاهتان جلوگیری نمایید.در صورت مفید بودن این مطالب آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.در صورت داشتن هرگونه ابهام می توانید با تیم پشتیبانی مطرح کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها