معرفی دستگاه ظرفشویی 425 ال جی و ایرادات شایع این ظرفشویی

در واقع ظرفشویی 425  ال جی همان ظرفشویی 512 می باشد که فقط سیستم بخار به روی ان اضافه شده است.نازل و پخش کننده بخار این ظرفشویی در روی درب دستگاه قرار گرفته است . عملکرد این سیستم فقط در برنامه های طولانی مدت دستگاه قابل استفاده می باشد ، (بالای برنامه هایی که از بخار برای شستشو استفاده می کنند خط قرمز کشیده شده است) ظاهر ظرفشویی 425 و 512 یکسان می باشد .در این مقاله از الجی پشتیبان به بررسی این مدل از ظرفشویی الجی می پردازیم.

در این نسل جدید از ظرفشویی ال جی  از همان موتور D.D (دایرکت درایو ) استفاده شده ، با این تفاوت که سیستم المنتی که آب را برای شستشو داغ می کند با موتور در یک پکیج قرار گرفته شده است که به آن هیت پمپ می گویند ، در سری های قبل از ظرفشویی 512 ، قطعه المنت  به صورت مجزا قابل تعویض بود ، اما در سری های جدیدظرفشویی الجی  شرکت  الجی ، موتور و المنت را به صورت یک قطعه کامل وارد بازار کرده است .

اجزا هیت پمپ ظرفشویی 425 ال جی:

۱.ترمیستور

۲.المنت

۳.محل ورود اب

۴.محل خروج اب

۵.موتور

ظرفشویی 425 ال جی

آب از قسمت لگنچه دستگاه وارد کیس المنت می شود و توسط المنت به دمایی متناسب با برنامه انتخابی می رسد ، وظیفه ترمیستور اندازه گیری لحظه به لحظه دمای آب می باشد ، زمانی که آب به دمای مورد نیاز برسد به برد فرمان قطع کردن ولتاژ المنت را می دهد .در مدت زمانی که آب در حال داغ شدن هست ، موتور که وظیفه پمپاژ آب را انجام میدهد.

موتور دایرکت درایو به همراه پروانه

این موتور که با ولتاژ  310 ولت DC کار می کند و جریان مصرفی آن در اوج مصرف 1.5 امپر و توان مصرفی ان 110 وات می باشد ،  از جمله تولیدات انحصاری شرکت ال جی می باشد که ، با قرت و سرعت زیاد می چرخد و با استفاده از پروانه ای که به شفت ان متصل شده اب را با شتاب پخش می کند

نکته مهم :  ظروف را قبل از چیدن داخل دستگاه چک شود تا پوست تخمه و هسته های میوه و … داخل ان نباشد ، زیرا این تکه های ریز با فشار بالای چرخش اب از فیلتر عبور کرده و وارد پروانه موتور می شوند .همیشه باید  فیلتر  داخل کابین بعد از هر ۲ تا ۳ بار شستشو بازدید کرد ، تا در صورت نیاز شسته شود .توان مصرفی المنت این مدل ظرفشویی حداکثر 1700  پات می باشد . این توان بالا سبب زودتر داغ شدن اب و شستشوی بهتر می شود .

ارور HE  (خطای هیتر  ):

هرگاه در اواسط و یا اواخر برنامه با این خطا مواجه شدید ، احتمال خرابی المنت داخل هیت پمپ وجود دارد و از ایرادات شایع ظرفشویی ال جی سری 425 و 512 خطای HE  می باشد .

در بعضی از موارد قابل تعمییر می باشد .

عکس فوق متعلق به سری های قدیمی تر می باشد که ، المنت به صورت مجزا در بازار موجود وقابل تعویض بود. توان مصرفی این المنت ها در سری کوچک 900 وات  و در سری بزرگ 1600 وات بود .

ظرف ایرگاید ظرفشویی 425 ال جی :

در این دستگاه سیستم ظرف هدایت کننده اب به صورت کلی تغییر کرده است ، و از لحاظ ظاهر و کارایی تغییرات زیادی در ان اعمال شده است .همان طور که در تصاویر فوق و تصاویر بعدی مشاهده می کنید ، ظرف ایرگاید نسل جدید بزرگتر ساخته شده  و دارای یه شیر برقی مجزا می باشد ،که در نسل قدیم این شیر برقی وجود نداشت .نوع سنسور مقدار ورود آب ، یا همان آب شمار نیز تغییر کرده است .

ایرگاید نسل جدید
شیر برقی ظرف ایرگاید نسل جدید
شیر برقی ظرف ایرگاید نسل جدید
ظرفشویی 425 ال جی
محل قرار گیری سنسور آب شمار
ظرفشویی 425 ال جی
ایرگاید نسل قدیم

ارور 1E:

در صورت بروز مشکل در ورود اب و یا خرابی سنسور و ظرف ایرگاید این خطا در ابتدای کار شستشو در همان چند دقیقه اول نمایان می شود .

برد اصلی دستگاه :

نوع برد و محل قرار گیری ان در نسل جدید تغییر کرده و این برد در پایین دستگاه سمت راست قرار گرفته است .

ظرفشویی 425 ال جی
برد ظرفشویی 425 الجی
برد ظرفشویی 425 الجی

خطای BE :

این ارور یا خطا مربوط به استفاده از مواد شوینده نا مرغوب و غیر استداندار می باشد ، در صورتی که کف بیش از حدی تولید شود این خطا رخ می دهد .در صورتی که از مواد شوینده ای که داخل دستگاه استفاده می کنید مطمین هستید ، با قسمت پشتیبانی تماس حاصل فرمایید تا  با اعزام تکنسین مجرب این خطا در منزل شما رفع گردد .

پروانه شستشو ، یا آبفشان ظرفشویی :

یکی از عمده تغییرات در ظرفشویی 425 و ظرفشویی 512 ، تغییر در ابفشان قسمت سبد پایین دستگاه می باشد که در شستشو تمامی قسمت ها تاثیر به سزایی کرده است و سبب پاشش اب به تمامی قسمت های سبد پایین میگردد و در نتیجه ظروف بهتر تمیز می شوند .در نسل قدیم ابفشان ها ، فقط به صورت گردشی عمل میگردند . ولی در نسل جدید علاوه بر چرخش ابفشان ، هر بازو  ابفشان با فشار اب تغییر زاویه پاشش دارد .

نکته مهم :جهت شستشو بهتر هر ۳ ماه تا ۶ ماه ظرفشویی را رسوب زدایی و سرویس نمایید و سوراخ های ابفشان را بازدید کنید تا گرفتگی نداشته باشند .مابقی خطا های ظرفشویی 425 با نسل قدیمی تر یکسان می باشد که می توانید با مرجعه به لینک زیر ، آن ها را بررسی نمایید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها