You are currently viewing سرویس دوره ای ماکروفر ال جی
سرویس دوره ای ماکروفر ال جی

سرویس دوره ای ماکروفر ال جی

از موارد ضروری در سرویس دوره ای ماکروفر ال جی (LG Microwave Periodic Service) تعویض عایق میکا داخل کابین ماکروویومی باشد که تعویض عایق میکا هر یک سال یک بار ضروری میباشد. این عایق نسوز می باشد و بستگی به نوع ماکروویو در اندازه های مختلف وجود دارد. تعویض به موقع عایق میکا از جرقه زدن مگنترون و خرابی آن جلوگیری می‌کند.

سرویس دوره ای ماکروفر ال جی
سرویس دوره ای ماکروفر ال جی

البته جهت دیرتر خراب شدن عایق میکا Mica Insulation میتوانید جهت گرم کردن مواد غذایی از درپوش مخصوص استفاده کنید تا چربی های اضافه به روی کابین و عایق میکا پخش نشود. تمیز کردن ریل زیر سینی ماکروویو سبب چرخش راحتر سینی و دیرتر خراب شدن موتور گردان کف می‌شود.

علت دیر گرم شدن مواد غذایی در ماکروفر ال جی

یکی از عواملی که در دیرتر گرم شدن مواد غذایی در ماکروویو تاثیر گذار می باشد ، چربی ها و تکه های غذایی که به دیواره داخلی کابین دستگاه پاچیده شده است. این تکه های غذا و چربی ها در صورت تمیز نشدن به صورت لکه های سیاهی بر روی کابین می باشد و تقریبا غیر قابل پاک شدن می شوند.این چربی ها مقداری از امواج را به خود جذب می کنند و سبب دیر تر گرم شدن مواد غذایی می شوند.

سرویس دوره ای ماکروفر ال جی
سرویس دوره ای ماکروفر ال جی

تمیز کردن کابین داخل ماکروفر

یکی از موارد تاثیرگذار سرویس دوره ای ماکروفر ال جی تمیز نمودن کابین عاری از هرگونه چربی می باشد.حتما بعد از هر بار آشپزی داخل کابین را با مواد شوینده تمیز نمایید و یا داخل یک کاسه مقداری جوش شیرین و آبلیمو با آب مخلوط نمایید و سپس داخل دستگاه قرار دهید تا به جوش آید و بخار ‌کند.بخار اسیدی به وجود آمده، چربی های داخل ‌کابین را نرم کرده و با یک دستمال کابین را تمیز نمایید.

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

سرویس و خاک زدایی فن خنک کننده ماکروفر

در “سرویس دوره ای ماکروفر ال جی” در صورت نیاز تکنسین فن دستگاه شما را خاک زدایی و روان کاری می کند.این فن خنک کننده قطعات داخلی دستگاه می باشد و در صورت خرابی صدمات زیادی به دستگاه وارد می کند.

نکته مهم

هرگز مواد شوینده را بر روی قاب های بیرونی دستگاه اسپری ننمایید. این عمل سبب خرابی قاب های پلاستیکی بیرونی می‌شود. سپس محفظه پشتی دستگاه که شیارهای آن توسط گرد و خاک مسدود شده را تمیز نمایید تا مسیر ورود جریان هوا بسته نشود.

سوالات متداول FAQ

آیا امکان استفاده از درپوش پلاستیکی در برنامه های آشپزی وجود دارد؟

در برنامه های آشپزی به علت روشن شدن المنت های دستگاه امکان استفاده از ظروف پلاستیکی غیر سیلیکونی را نداریم زیرا این ظروف در حرارت فر آب می شوند.

آیا جرقه زدن داخل کابین با سرویس دوره ای بر طرف می گردد؟

در اکثر موارد اگر بعد از مشاهده ایراد مجدد از دستگاه استفاده نکنیم این ایراد با سرویس دوره ای ماکروفر ال جی بر طرف می گردد و هزینه های کمتری را در بر دارد.

روش تمیز کردن المنت های سقف دستگاه به چه صورت است؟

جهت تمیز نمودن المنت های سقف دستگاه می بایست دستگاه را در حالت کانوکشن در دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 10 دقیقه روشن کنید تا چربی های روی آن به صورت دود از دستگاه خارج شود.

نتیجه گیری

در سرویس دوره ای ماکروفر ال جی نکات تاثیر گذار در طول عمر قطعات دستگاه به شما توضیح داده شد. این تجربیات به ما ثابت کرده رعایت این اصول تاثیر بسیار زیادی در طول عمر قطعات مصرفی دستگاه دارد و در هزینه های شما صرفه جویی می گردد.در صورتی که سوالات شما در این مقاله برطرف نشد می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها