ظرف نمک ظرفشویی الجی

در این مقاله از الجی پشتیبان صفر تا صد مشخصات و کاربرد ظرف نمک ظرفشویی الجی را مو شکافانه بررسی می کنیم، ضرورت استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی الجی توضیح خواهیم داد. در صورت داشتن هر گونه ابهام با ما در تمس باشید .

سوالات متداول مشتری ها :

 • کار نمک ظرفشویی الجی چیست ؟
 • ایا نمک نریزیم داخل ظرف نمک  مشکلی پیش میاد ؟
 • از چه نوع نمکی استفاده کنیم ؟
 • چه مقداری نمک ریخته بشه ؟
 • چه موقع نمک داخل دستگاه تمام میشه و از کجا متوجه بشیم تمام شده ؟
 • نمک کریستالی خوبه یا پودری ؟
 • چرا چراغ نمک دستگاه ما زود روشن میشه؟

سوالات بالا ، سوالاتی هست که تمامی مشتری های ظرفشویی الجی طی این سالیان همیشه از ما می پرسند. با مطالعه این مطالب تقریبا تمامی سوالات شما برطرف می شود .این مقاله از دل تجربیات تکنسین های ماهر مجموعه به دست امده که ان را در اختیار شما قرار می دهیم .

همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید ظرف نمک ظرفشویی الجی یه ظرف از جنس پلاستیک محکم شفاف می باشد که دارای چندین قطعه هست ، کار ظرف نمک ظرفشویی الجی گرفتن رسوب و سختی اب می باشد ، تا اب به اصلاح نرم شود و شستشو با کیفیت بهتری انجام شود . ظرف نمک سدیم و منیزیوم داخل اب وارد شده به دستگاه را میگیرد و از رسوب  ان جلو گیری می کند.

سختی اب در مناطق مختلف تهران متفاوت می باشد ، سختی اب منزل در هنگام نصب دستگاه توسط تکنسین اندازه گیری می شود و متناسب با در روی دستگاه ظرفشویی تنظیم می گردد . این تنظیمات از روی منوی دستگاه بابل تنظیم می باشد .

ظرف نمک ظرفشویی الجی
ظرف نمک ظرفشویی الجی

ظرف نمک ظرفشویی الجی

انجام رسوب گیری اب در ظرف نمک ظرفشویی الجی توسط رزین داخل ان انجام می پذیرد ، این رزین توسط نمکی ما داخل ظرف نمک میریزیم دایم احیا میشود تا خاصیت خود را از دست ندهد ،

حال اگر ما داخل دستگاه نمک نریزیم در حقیقت دیگر رزین ظرف نمک دیگر  خاصیت خود را از دست می دهد ، و اب با همان سختی وارد کابین میشود ، در طولانی مدت به دستگاه ما اسیب وارد می کند . البته این اسیب در مناطقی که سختی اب بالا هست ، زودتر اتفاق می افتد .

زمانی که دستگاه را نو خریداری می کنیم داخل ان نمک وجود ندارد و مشتری باید نمک را از فروشگاه های معتبر تهیه کند ،  در زمانی که نمک دستگاه خالی میشود ، حدود ۲ تا ۳ کیلو گرم می توان نمک ظرفشویی داخل ان ریخت ، این نمک از نوع مخصوص ظرفشویی می باشد و باید حتما از نوع کریستالی استفاده شود .

برای ریختن نمک داخل دستگاه . ابتدا باید درب ظرف نمک را با چرخش نیم دور باز کنیم و باستفاده از قیف مخصود که کار خانه سازنده ان را داخل دستگاه گذاشته ، نمک را داخل ظرف نمک بریزیم . اگر برای اولین بار هست که می خواهید از دستگاه استفاده کنید ، باید با یک عدد پارچ اب داخل ظرف نمک بریزیم ، در غیر این صورت نیازی نیست زایرا بعد از استفاده اول همیشه داخل ان اب وجود دارد .

درب ظرف نمک ظرفشویی الجی
درب ظرف نمک ظرفشویی الجی

محل ریختن نمک ظرفشویی داخل کابین با استفاده از قیف مخصوص

اگر بعد از ریختن نمک داخل ظرف ، مقداری از ان بیرون ریخت ، حتما بعد از محکم بستن درب ظرف نمک یک بار ان را روی برنامه کوتاه مدت ابکشی روشن نمایید تا اثار ان از بین برود ، ماندن نمک داخل کابین و سبد های دستگاه در طولانی مدت سبب پوسیدگی ان می شود .

بعداز ریختن نمک داخل دستگاه بهتر هست با یک قاشوق چوبی ، ان را داخل ظرف نمک هم بزنید تا همه جای ظرف پهش شود ، سپس درب ظرف نمک را محکم ببنید تا موقع کار کرد دستگاه نشت نکند .

ظرف نمک ظرفشویی الجی
ظرف نمک ظرفشویی الجی

اجزا ظرف نمک ظرفشویی ال جی :

 • شیر برقی
 • سنسور پر بودن یا خالی بودن
 • درب ظرف نمک
 • رزین داخل ظرف نمک
 • سنسور ظرف نمک
ظرف نمک ظرفشویی الجی
ظرف نمک ظرفشویی الجی

شیر برقی ظرف نمک ظرفشویی ال جی در اکثر مدل ها با ولتاژ ۲۲۰ ولت کار می کند ،( مشخصات ان روی بوبین ثبت شده ) که با فرمان برد فعال میشود و اب که نمک سختهی ان را گرفته وارد کابین میشود ، در صورت خرابی این شیر برقی دهانه ان باز می ماند و ظروف بعد از شستشو کدر میشود ، زیرا اب نمک زیادی هنگام شستشو وارد کابین می شود .

سنسور ظرف نمک ، یک سنسور ۳ سیم می باشد که با پر شدن سطح  ، نمک فعال شده و چراغ ظرف نمک خاموش نی شود .

سنسور ظرف نمک
سنسور ظرف نمک

اگر با ریختن مقدار زیاد نمک داخل دستگاه چراغ ان خاموش نمی شود ، سنسور ظرف نمک معیوب شده و می بایست تعویض شود رزین ظرف نمک که دانه های قهوهای رنگ می باشد که داخل ظرف قرار گرفته و نمک ان  برای شستشوی بعدی احیا می کند .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها